Terasa tapo jau neatskiriama privačių namų architektūros dalimi, o kartu ir Jūsų įvaizdžio reprezentacija. Be estetinės funkcijos ji atlieka ir praktinį vaidmenį – ji yra ideali vieta praleisti laiką lauke. Todėl ji turėtų būti estetiška, saugi ir patogi naudoti. Mūsų terasų spalviniai ir formų sprendimai įtiks visiems skoniams, o betono praktiškumu įsitikinsite naudodami jį daugelį metų be papildomų investicijų.
Šiandieniniame pasaulyje viskas vyksta greitai. Mes gyvename pastoviame judėjime, todėl sutelkiame dėmesį į neatidėliotinus sprendimus ir nenorime gaišti laiko bereikalingam laukimui. Be to, mes tikimės, kad darbo tempas nesutrikdys darbo kokybes, o galutinis rezultatas visada bus įspūdingas. Ar toks požiūris gali būti naudojamas terasos atveju? Pasirodo, kad taip. Užuot montuoti plokštes ar plyteles varginančiu ir daug laiko atimančiu „šlapiu” metodu, galite pasirinkti terasą ant atramų arba taikyti sausas technologijas.
Įrengimas „sausai“, žingsnis po žingsnio
Terasinių plokščių montavimas „sausai“ yra vykdomas atsisakius tradicinių liejimo būdų, paliekant natūralius pagrindus, atitinkamai išlygintus, sutankintus ir apsaugotus. Visi darbai, susiję su terasos statyba – kaip ir klasikinių metodų atveju, turi būti vykdomi pagal detalųjį projektą. Šis planas turi turėti visą reikiama rangovui informaciją: paviršiaus matmenys, apkrovos dydžius, vandens nuvedimo būdus, plokščių išdėstymą bei klojimo būdą.
Terasinių plokščių sausai klojimas pradedamas nuo grunto paruošimo – kasimo darbų, paviršiaus lyginimo, nuolydžių formavimo. Plote reikia nuimti humusą i gruntą minimum 20-30 cm gylyje. Kitas žingsnis – grunto tankinimas ir nuolydžio suformavimas su smėliu: nuo 0,5 iki 3% nuo pastato kryptimi. Po to dedama geotekstilė su užleidimu iki 15-20 cm. Ši medžiaga sulaikys visus nešvarumus, kurie kyla garuojant vandeniui ir terasa ilgiau išlaikys gražią išvaizdą.
Kitas žingsnis – ploto išlyginimas su smėliu iki 10 cm ir tankinimas. Čia taip pat privalu prisiminti apie nuolydžius abejomis kryptimis: skersai (0,5-3%) ir išilgai (0,5%). Ant smėlio klojamas skaldos sluoksnis (0-32 mm frakcijos) ir dar kartą tankinama. Paskutinį sluoksnį sudaro smėlis 3-4 cm, arba nesutankintos granito atsijos 0-7 mm.
Prieš montuojant plokštes būtina jas impregnuoti. Tai apsaugos paviršių prieš jo išpurvinimą montavimo metu. Plokštes montuojant privalu išlaikyti 5-15 mm atstumą ir gretimų plokščių lygio išlyginimą. Paskutinis etapas – tarpų užpildymas plautu smėliu arba tam skirtais mišiniais.
Visas montavimo procesas neturėtų užimti daugiau kaip keletą valandų ir galima ji atlikti savarankiškai. Dar daugiau – šis būdas yra 40% pigesnis nei tradicinis klojimas „šlapiu“ būdu, todėl galima sutaupyti ne tik laiką, bet ir pinigus.